مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج یک موضوع متداول است که زوجین تازه متعهد با آن روبرو هستند. مشاوره قبل از ازدواج، همانطور که با این اصطلاح مشخص شده است، قبل از ازدواج بین یک زوج انجام می شود تا از این طریق بتوانند پایه و اساس محکمی برای روابط پیش رو داشته باشند. در کلینیک پیروزی بهترین مشاوران گرد هم آمده اند تا شما عزیزان بتوانید راهی سالم برای ازدواج پیدا کنید. مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

اعتقاد بر این است که مشاوره قبل از ازدواج، نوعی درمان تخصصی که معمولاً توسط درمانگران ازدواج و خانواده ارائه می شود، برای همه زوج هایی که به تعهد طولانی مدت مانند ازدواج فکر می کنند، سودمند است. به طور معمول، هدف از مشاوره قبل از ازدواج، شناسایی و رسیدگی به هر زمینه احتمالی تعارض در یک رابطه، قبل از تبدیل شدن آن مسائل به نگرانی جدی، و آموزش راهبردهای موثر برای حل مشکللات می باشد.

شرکایی که قبل از ازدواج به دنبال مشاوره هستند ممکن است متوجه شوند که مشاوره قبل از ازدواج می تواند به آنها کمک کند تا انتظارات خود را در مورد ازدواج بهتر درک کنند و هر گونه تفاوت مهم را در یک محیط امن برطرف کنند.مشاوره قبل از ازدواج شکلی از زوج درمانی است که می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا برای ازدواج آماده شوید.

مشاوره ازدواج به شما و شریک زندگی تان کمک می کند تا در مورد چندین موضوع مهم از مسائل  مالی  گرفته تا کودکان به شما مشاوره می دهند. هدف مشاوره قبل از ازدواج کمک به شما برای ایجاد یک پایه قوی برای ازدواج است. مشاوره قبل از ازدواج به زوج ها کمک می کند تا طرحی برای زندگی مشترک خود ایجاد کنند.

مشاوره قبل از ازدواج

در مشاوره قبل از ازدواج چه سوالاتی می پرسند؟

در مشاوره قبل از ازدواج، می توانید انتظار داشته باشید که به موضوعاتی مانند:

 • باورهای معنوی
 • ارزشهای اصلی
 • ارتباط
 • انتظارات از ازدواج شما
 • حل تعارض
 • جنسیت
 • برنامه ریزی خانوادگی
 • نقاط قوت و ضعف خانواده

مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

چه جنبه هایی در مراکز مشاوره طلاق مورد بررسی قرار می گیرند ؟

 • امور مالی: پول می تواند یک موضوع استرس زا و بحث برانگیز برای زوج های متاهل باشد، بنابراین تصمیم گیری در مورد نحوه مدیریت مالی از قبل می تواند به جلوگیری از مشکلات در مسیر کمک کند.
 • باورها، ارزش‌ها و مذهب: به اشتراک گذاشتن عقاید، ارزش‌ها و احساسات مذهبی با شریک زندگی‌تان می‌تواند به تقویت درک و احترام کمک کند. شما همچنین می توانید در مورد پیامدهای این جنبه ها در زندگی روزمره خود صحبت کنید.
 • فعالیت‌ها و زمان صرف شده با هم: شما و شریک زندگی‌تان می‌توانید درباره نحوه برنامه‌ریزی برای گذراندن وقت با هم صحبت کنید و از انجام چه فعالیت‌هایی کنار هم لذت می‌برید .
 • بچه‌ها: زوج‌ها گاهی اوقات پس از ازدواج متوجه می‌شوند که در مورد بچه‌دار شدن یا عدم تمایل شان با هم موافق نیستند. از قبل تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می خواهید بچه داشته باشید یا نه و چگونه می خواهید آنها را بزرگ کنید مهم است.
 • روابط خانوادگی: مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما این فرصت را بدهد که در مورد روابط خود با خانواده خود و همچنین هرگونه نگرانی در مورد خانواده شریک زندگی خود صادق باشید.

مشاوره قبل از ازدواج چست و چرا مهم است؟

مشاوره قبل از ازدواج نوعی از روش درمانی است که برای کمک به زوجین آمادگی خود را برای ازدواج فراهم می کند. این کار با کمک به شرکا برای شناسایی موضوعات در روابط و تجهیز آن ها به مهارت های لازم برای کار از طریق درگیری های حال و آینده انجام می شود. زوج ها نیازها، ترجیحات و انتظارات فردی خود را در مورد ازدواج ابراز می کنند و یاد می گیرند اختلافات را به روش هایی که دو طرف رضایت بخش هستند حل کنند. در مواردی که قبل از ازدواج خود مشاوره انجام ندادید و با مشکلاتی رو به رو شدید و در زندگی مشترک خود به مشکل خوردید می توانید قبل از اقدام به جدایی با مشاوره طلاق سعی کنید مشکلات خود را ریشه نمایید.

آیا مشاوره پیش از ازدواج نیاز است؟

اگر می خواهید دقیقاً بدانید که وارد چه نوع زندگی خواهید شد مشاوره قبل از ازدواج بسیار توصیه می شود. مردم یاد می گیرند که چگونه با شرکای خود ارتباط برقرار کنند و  اهداف زندگی، خواسته ها و نیازهای آن ها در همسویی با شرکای خود است. مشاوره قبل از ازدواج می تواند به هر دو شرکت کننده بینش رفتار شریک زندگی خود را در یک ازدواج نشان دهد.

مزایای مشاوره قبل از ازدواج

بسیاری از مزایای درمان قبل از ازدواج شامل موارد زیر است:

 • به ساخت و تقویت مهارت های حل و فصل تعارض کمک می کند :
 • مهارت های حل تعارض برای یک ازدواج سالم بسیار مهم است. قبل از ازدواج به زوجین راهی برای شناسایی درگیری های احتمالی و چگونگی رشد مهارت های لازم برای دستیابی به نبردهای سخت ارائه می دهد.
 • موضوعات را زود تشخیص می دهد :
 • انتظارات مختلف تأثیر فاجعه بار در بیشتر ازدواج ها دارد. ازدواج درمانی به زوجین در تعیین و گفتگو درباره انتظاراتشان در اوایل کمک می کند. اگر زوج انتظارات متفاوتی دارند، پس مشاور می تواند با آن ها همکاری کند تا راه های مقابله با آن اختلافات را مشخص کند.
 • به زوجین كمك می كند تا از نارضایتی خودداری كنند :
 • وقتی زوجین معتقدند كه دیگر عاشق نیستند، معمولاً به سادگی اجازه می دهند كه در این رابطه خشمگین شوند. نارضایتی برای خوشبختی سمی است، و در دوران قبل از ازدواج، زوجین روش های جلوگیری از این نوع سم عاطفی را یاد می گیرند.

مزایای مشاوره قبل از ازدواج

 

چرا باید به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنیم؟

مشاوره قبل از ازدواج به گونه ای طراحی شده است که شما و شریک زندگی تان را با ابزارهایی برای هدایت زندگی زناشویی با هم آماده کند. این ها برخی از مزایای این درمان هستند.

مشاوره قبل از ازدواج همچنین به شما و شریک زندگی تان مهارت های حل مشکل و حل تعارض را آموزش می دهد.

1.روی جنبه های مثبت تمرکز کنید:

مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا بر جنبه های مثبت رابطه خود تمرکز کنید تا جنبه های منفی.رفتارهای ناکارآمد را از بین ببرید: مشاوره قبل از ازدواج می تواند رفتارها و الگوهای ناسالم را در یک رابطه شناسایی کند و به اصلاح آنها کمک کند.

2.ایجاد تصمیم گیری درست :

مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا فرآیندهای تصمیم گیری سالم و عادلانه ای را داشته باشید.

3.ترس های مربوط به ازدواج را کاهش دهید:

اگر شما یا شریک زندگی تان در مورد زندگی زناشویی مضطرب هستید، مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما کمک کند در مورد مسائل مهم بحث کنید و به شما در این مورد کمک کند.

4.شناخت کامل زوجین: مشاوره قبل از ازدواج کمک م یکند تا زوجین به شناخت کاملی از هم برسند  

بهترین زمان مناسب برای شروع مشاوره قبل از ازدواج چه زمانی است؟

شما باید به محض شروع جدی در نظر گرفتن ازدواج، خانواده و روابط طولانی مدت، مشاوره قبل از ازدواج را شروع کنید. مزایای مشاوره قبل از ازدواج نامحدود است و به محض شروع فکر کردن در مورد ازدواج می توانید برای زوجینی که تصمیم به مشاوره گرفتن نگرفته اند، شما این موضوع را پیشنهاد کنید.

آیا مشاوره قبل از ازدواج در انتخاب زوج کمک می کند؟

آیا مشاوره پیش از ازدواج در انتخاب زوج کمک می کند؟

برای داشتن یک ازدواج درست و مطابق با اصول، لازم است به دو نکته مهم از جمله  انتخاب درست و ساختن و حفظ رابطه سالم توجه بسیار نمایید. مشاوره قبل از ازدواج به شما عزیزان کمک می کند تا با در نظر گرفتن این دو نکته مهم بتوانید بهترین تصمیمات را برای ازدواجتان اتخاذ نمایید. به تعبیری با افزایش آگاهی سبب می شود به تفاوت هایتان با طرف مقابل بیشتر توجه کرده و انتخاب صحیحی داشته باشید، همچنین مشاوره قبل از ازدواج شما را آماده می سازد تا بتوانید مشکلاتی که ممکن است برای شما پیش آید را مدیریت کنید.

با مشاوره قبل از ازدواج چه نکاتی را می توان یاد گرفت؟

با مشاوره قبل از ازدواج چه نکاتی را می توان یاد گرفت؟

مشاوره قبل از ازدواج طیف گسترده ای از موضوعات، از جمله این موضوعات را مورد توجه قرار می دهد:

1. برای انتخاب همسر بهتر است صبور باشید و تحقیقات لازم را بجا آورید.

2. ممکن است با سخت گیری و مخالفت خانواده طرف مقابل روبرو شوید در این هنگام می توانید به مشاورین قبل از ازدواج مراجعه نمایید.

3. برای با دوام بودن یک رابطه و گرفتن بهترین تصمیم بهتر است هم دختر و هم پسر به سوی کسی بروند که از تمامی لحاظ از جمله اقتصادی، فرهنگی، مذهبی و… شبیه  به هم هستند.

4. مشاورین ما سعی دارند به خانواده ها اختلافاتشان را متذکر شوند در این صورت است که خانواده ها در آینده بهتر می توانند با مسائل مختلف روبرو شوند.

مشاوره پیش از ازدواج در کلینیک پیروزی به چه صورت است؟

باورهای غلطی که زوجین در مورد زندگی مشترک دارند سبب تعارضات مختلفی خواهد شد. مشاوره پیش از ازدواج در کلینیک پیروزی می تواند تمامی این تعارضات را مورد بررسی قرار دهد و به شما کمک کرده تا بهترین تصمیم را برای زندگی خود اتخاذ نمایید. کلینیک پیروزی با کادری مجرب و کارشناس همواره می کوشد بهترین نوع مهارت حل مشکلات را پیش روی شما عزیزان قرار دهد شما می توانید به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی با کارشناسان و مشاورین ما در ارتباط باشید.

ویژگی‌های کلینیک روانشناسی پیروزی

 • مشاوره تلفنی و حضوری و آنلاین
 • جلسات درمانی به‌ طور منظم
 • حفظ اطلاعات خصوصی مراجعه ‌کنندگان

چالش های مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج ممکن است برای برخی افراد چالش هایی ایجاد کند و زوج ها ممکن است در ابتدا به دلیل ترس یا اضطراب از مشاوره اجتناب کنند یا از مشاوره وحشت داشته باشند. ممکن است در جلسات مشاوره موضوعات دشوار یا زمینه های مهم نگرانی مطرح شود. برخی از زوج ها ممکن است برای اولین بار در مورد ارزش ها و باورهای فردی یا نقش های شراکت ایده آل خود بحث کنند. در حالی که مطرح کردن اختلاف نظرها برای بحث ممکن است به برخی کمک کند تا آنها را در درمان برطرف کرده و با موفقیت حل شود.

“مشاوره قبل از ازدواج” ممکن است توسط درمانگر متفاوت باشد. برخی از درمانگران ممکن است تصمیم بگیرند که هر یک از طرفین را به صورت جداگانه برای یک یا دو جلسه ببینند، در حالی که برخی دیگر ممکن است در طول درمان با زوجین به عنوان یک واحد کار کنند. این جلسات انفرادی به درمانگر این فرصت را می دهد که با هر یک از طرفین برای شناسایی و رفع نگرانی ها، نقاط قوت و ضعف در رابطه همکاری کند. انجام این کار به صورت جداگانه در ابتدا ممکن است به هر یک از شرکا کمک کند تا بتوانند به طور واقع بینانه و آشکارتر در مورد اهداف خود برای مشارکت صحبت کنند.

هر یک از شریک‌ها همچنین این فرصت را خواهند داشت که ازدواج ایده‌آل خود و هر قدمی را که در جهت آن هدف برداشته‌اند یا هر چالشی را که مانع دستیابی به آن می‌دانند، توصیف کند. در جلسات مشترک، شرکا می‌توانند این مسائل را با هم بحث کنند و با کمک درمانگر، راه‌های مقابله با این چالش‌ها و هر چالش دیگری را که ممکن است در طول ازدواج ایجاد شود، بررسی کنند.

در جلسات مشاوره قبل از ازدواج چه موضوعاتی مطرح می شود؟

در جلسات مشاوره پیش از ازدواج چه موضوعاتی مطرح می شود؟

مشاوره قبل از ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا روابط خود را قبل از ازدواج بهبود بخشند. از شما خواسته می شود تا درباره موضوعات مرتبط با ازدواج بحث کنید، مانند:

 • امور مالی
 • ارتباطات
 • اعتقادات و ارزش ها
 • نقش در ازدواج
 • محبت و رابطه جنسی
 • تمایل به بچه دار شدن
 • روابط خانوادگی
 • تصمیم گیری
 • برخورد با خشم
 • زمان صرف شده با هم

مشاوره قبل از ازدواج، به شرکاء کمک می کند تا توانایی خود در برقراری ارتباط، تعیین انتظارات واقع بینانه از ازدواج تعارض را بهبود بخشند. علاوه بر این، مشاوره قبل از ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا نگرش مثبتی در مورد کمک به هم داشته باشند.

به خاطر داشته باشید که شما ارزش ها، نظرات و تاریخ خود را به یک رابطه می آورید، و ممکن است همیشه آن ها مطابق با شریک زندگی شما نباشند. به عنوان مثال، سیستم های خانوادگی و عقاید مذهبی بسیار متفاوت است. بسیاری از زوج ها با داشتن نقش های مختلف برای رابطه و ازدواج، تربیت بسیار متفاوتی را تجربه کرده اند. بسیاری از افراد به این باور می رسند که نیازهای اجتماعی، مالی، جنسی و عاطفی خود را برآورده می کند و این همیشه اینگونه نیست. با بحث در مورد اختلافات و انتظارات قبل از ازدواج، شما و شریک زندگی تان می توانید در طول ازدواج بهتر و همدیگر را بهتر درک و پشتیبانی کنید.

تعداد جلسات و مراحل مشاوره قبل از ازدواج

تعداد جلسات و مراحل مشاوره پیش از ازدواج

برای تعیین مدت مشاوره قبل از ازدواج، مدت تعیین شده ای وجود ندارد. بستگی به مشکلات شما دارد که چه مدت شما و شریک زندگی تان قبل از ازدواج مشاوره می گیرید. مشاوره می تواند با پرداختن به چالش های متداول زناشویی پیش از بروز ازدواج، به زوجین کمک کند تا برای موفقیت در ازدواج آماده شوند. مشاوره قبل از ازدواج معمولاً توسط مجوزهای ازدواج و خانواده انجام می شود. زوج ها به طور معمول برای پنج تا هفت جلسه مشاوره قبل از ازدواج با یک درمانگر ملاقات می کنند. جلسات آنلاین کمک می کند تا روند کار ساده تر شود و به صورت انحصاری یا همراه با جلسات حضوری قابل استفاده باشد. کلینیک مشاوره و روانشناسی پیروزی همواره همراه شماست و در خدمات رسانی به شما طی مشاوره های آنلاین، حضوری و تلفنی همیشه آماده است.

آنچه در طول مشاوره قبل از ازدواج اتفاق می افتد

تمرکز اصلی مراجعه به یک درمانگر دارای مجوز برای مشاوره قبل از ازدواج، کمک به زوجین است که در مورد موضوعات خاصی با هم صحبت کنند و درک بهتری از خود، یکدیگر و شراکتشان داشته باشند. بنابراین، یکی از اولین تمرین‌های مشاوره قبل از ازدواج معمولاً این است که هر یک از طرفین به یک پرسشنامه کتبی یا مجموعه‌ای از سؤالات درباره احساس خود نسبت به یکدیگر و رابطه خود پاسخ دهند. پاسخ‌های شما می‌تواند به مشخص کردن نقاط قوت، کشف مشکلات احتمالی و شناسایی ویژگی‌های شخصیتی کمک کند که برای تسهیل گفتگوی سازنده برای مشاور شما مفید است. سپس، پاسخ‌های خود را با مشاور زوجین خود تفسیر کرده و در مورد هرگونه اشتراک یا تفاوت در پاسخ‌های خود بحث خواهید کرد. این تمرین برای تعیین اهداف مناسب بر اساس چالش هایی که می خواهید با همسر آینده خود داشته باشید انجام می شود.

مشاوره قبل از ازدواج می تواند احساسات شدید و ناراحت کننده زیادی را برانگیزد. حتی ممکن است گریه نیز وجود داشته باشد. بیان آزادانه احساسات در مشاوره قبل از ازدواج کاملا طبیعی است و اشکالی ندارد. داشتن یک فضای امن برای به اشتراک گذاشتن برخی از احساسات غیر آشکار و آسیب پذیر با شریک زندگی خود ارزش زیادی دارد، بنابراین از این فضا برای نشان دادن احساسات استفاده کنید که بیان آنها برای شما و شریک زندگیتان دشوار است.

هزینه مشاوره قبل از ازدواج چقدر است؟

خدمات مشاوره قبل از ازدواج می توانند نوسان زیادی داشته باشند. بسته به محلی که در آن زندگی می کنید، می توانید خدمات مشاوره رایگان و ارزان بگیرید. هزینه مشاوره قبل از ازدواج را از طریق شماره تلفن های درج شده در این صفحه می توان آگاه شد. می توانید خدمات مشاوره مقرون به صرفه قبل از ازدواج را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی در کلینیک پیروزی تجربه کنید.

در آخر باید گفته شود که اگر این موارد مهم که در بالا بصورت مفصل بیان شد، نادیده گرفته شوند، آسیب های غیر قابل جبرانی بر جای می گذارند که به سختی قابل بازگشت هستند. به یاد داشته باشید آمادگی برای ازدواج فراتر از برنامه ریزی و برپایی جشن و مراسم عروسی است، پس لطفا برای ساخت یک رابطه سالم و اساسی زمان و هزینه کنار بگذارید.

با گسترش فناوری مشاوره ممکن است از حالت قدیمی خود خارج شده باشد، مشاوره قبل از ازدواج تلفنی، آنلاین اگر چه جایگزین مناسبی برای مشاوره حضوری نیست اما می تواند در شرایط ضروری تاثیر گذار باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت مشاوره قبل از ازدواج با مشاوران کلینیک با شماره های 02177410792 ، 02177431649  ، 02177431523 ، 09203855016  تماس بگیرید.

پروتکل مشاوره طلاق

سوالات متداول مشاوره قبل از ازدواج

 • مشاوره قبل از ازدواج چه کمکی می کند؟

مشاوره قبل از ازدواج مکالمه بین متخصص مشاوره ، شما و شریک زندگی شماست. در طول جلسات مشاوره قبل از ازدواج، شما، شریک زندگی و مشاور خود در مورد آنچه باعث می شود رابطه شما در مسیری درست حرکت کند صحبت می کنید. مشاوره به شما کمک می کند تا یک دید واقع بینانه از خود، شریک زندگی خود و روابط خود داشته باشید .

 • در مشاوره قبل از ازدواج چه سؤال هایی پرسیده می شود؟

مشاوره قبل از ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا قبل از ازدواج نقاط قوت و ضعف در رابطه خود را شناسایی کنند. مشاور قبل از ازدواج سؤالاتی راجع به زندگی شما، تاریخچه روابط و سایر سؤالات می پرسد تا در مورد شما و شریک زندگی خود بیاموزد.

 • آیا مشاوره قبل از ازدواج میزان طلاق را کاهش می دهد؟

تحقیقات نشان داده است که مشاوره قبل از ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا با پرداختن به مشکلات زناشویی میزان طلاق را کاهش دهند. زوج هایی که تصمیم می گیرند در مشاوره قبل از ازدواج شرکت کنند.

Call Now Button