زوج‌های جوان در هر دو دوره احساسات تلخ و ناخوشایندی را سپری می‌کنند و حتی در بن‌بست‌های عاطفی و روحی شدیدی قرار گرفته‌اند. مشاوران و درمانگران کلینیک پیروزی شما را در طی این دوره‌ها همراهی می‌کنند تا بتوانید این دوران را راحت سپری کنید. مشاوره طلاق divorce advice این امکان را به آن‌ها می‌دهد که بتوانید احساسات خود را پردازش کنید و روحیه خود را بازسازی کرده و روابط سالم‌تری را با دیگران از سربگیرید. مشاوره طلاق ضروری است زیرا نیاز به جلساتی وجود دارد که قبل از طلاق توافقاتی در خصوص مسائل مالی، برنامه‌ریزی‌های مربوط فرزندان، مشخص شود. بسیاری از زوج‌ها از همان ابتدا ارتباطی سالمی باهم دیگر نداشته‌اند و لذا لازم است که مهارت ارتباطی در هر یک از آن‌ها بررسی شود. مشاوره طلاق می‌تواند بستری را فراهم کند تا بتوانید در بحث‌ها و تصمیم‌های دشوار به‌طور مؤثر پیش بروید و آسیب‌های ناشی از طلاق را به حداقل برسانید.

مشاوره طلاق

مشاوره طلاق آنلاین، تلفنی و حضوری

کلینیک پیروزی یکی از مراکزی است که با داشتن کادر مجرب و حرفه‌ای از روانشناسی طلاق و درمانگران در حوزه مشاوره طلاق آماده ارائه خدمات برای زوج‌های جوان است. این مرکز در دو بخش مشاوره برای طلاق خود در اختیار افراد قرار می‌دهد. بخش اول مخصوص زوج‌های جوانی است که در آستانه طلاق قرار دارند؛ زیرا در این مقطع زمانی افراد استرس زیادی را تحمل می‌کنند و نگرانی‌هایی را در بعدهای مالی، روحی، جسمی و عاطفی بعد از طلاق دارند و صحبت با مشاوران ما می‌تواند تا حد زیادی نگرانی‌های شما را رفع کند.

مشاوره طلاق چیست؟

مشاوره طلاق divorce advice چیست؟ یکی از راه‌هایی است که زوج‌های در آستانه طلاق از آن می‌توانند بهره‌مند شوند. درواقع مشاوره طلاق را می‌توان فرآیندی دانست که در آن تمام ابعاد مشکلاتی که در خانواده پیش ‌آمده بررسی می‌شود و ابعاد جدایی و مسائل مربوط به آن در حضور زوج‌های جوان ارزیابی می‌شود. مشاوره پیروزی به زوج‌ها کمک می‌کند تا احساسات خود را در مورد طلاق بیان کنند و یاد بگیرید که تعارض‌های بین خود را مدیریت نمایند. احساساتی که هرکدام از افراد در این دوره طی می‌کنند چندان خوشایند نیست و افراد در این پروسه احساسات غم‌انگیز و ناراحت ‌کننده‌ای را پشت سر می‌گذارند.

مشاوره طلاق یکی از اقدامات ضروری در هنگام جدایی زوجین است؛ زیرا طلاق را می‌توان یکی از دشوارترین اتفاق‌های زندگی هر فرد دانست که به‌طور بالقوه مسائل حقوقی و حتی مشکلات روحی و روانی برای فرد به همراه داشته باشد. مشاوره طلاق به آن‌ها کمک می‌کند که با وقایع استرس‌زا و در حال تغییر زندگی خود برخورد مناسب‌تری را داشته باشند. احساسات منفی در این دوره بسیار زیاد است و افراد در این فرآیند پنج مرحله از احساس را پشت سر می‌گذارند. انکار، عصبانیت، درگیری روحی و عاطفی، افسردگی و پذیرش احساس.

مشاوره طلاق چیست؟

این مراحل می‌تواند برای تمامی افراد بسیار چالش‌برانگیز باشد. مشاوره پیروزی کمک می‌کند که آسیب‌های طلاق برای زوجین به حداقل برسد. مشاوره به شما کمک می‌کند که نحوه برخورد با مشکلات را یاد بگیرید و مسائل کوچک به‌ اتفاق های فاجعه‌ بار در بین زوج‌ها منتهی نشود.

هدفی که هر مراجع کننده‌ای از مشاوره طلاق دارد با دیگری متفاوت است. مهم‌ترین هدفی که افراد از این نوع از مشاوره‌ها دنبال می‌کنند این است که بتوانند در زندگی شخصی خود به آرامش برسند. فردی که به‌عنوان مشاوره برای طلاق و درمانگر به شما کمک می‌کند در پی قضاوت کردن شما و زندگی مشترکتان نیست، بلکه سعی می‌کند که روابط بین شما را بهبود ببخشد و فضایی را ایجاد کند که هرکدام از طرفین حرف‌های همدیگر را بشنوند و بتوانند در صورت امکان آن را حل‌ و فصل کنند. اهداف اصلی که در جلسات مشاوره طلاق دنبال می‌شود این است که در صورت امکان مشکلات زندگی زناشویی حل شود و افراد به زندگی خود برگردند. حتی جلسات سکس تراپی هم در صورت نیاز انجام می شود.

در صورت عدم توافق و رضایت زوجین به طلاق هرکدام از آن‌ها حق‌ و حقوق قانونی خودآگاهی پیدا کنند و در مورد حضانت فرزندان نیز توافق‌هایی بین آن‌ها صورت بگیرد. بخش دیگری از مشاوره بعد از طلاق برای کمک به مسائل عاطفی بعد از آن است که مشاوره طلاق کمک می‌کند که زوج‌های جوان با غم و اندوه پایان یافتن زندگی خود کنار بیایند و بتوانند روزهای بحرانی بعد از طلاق را طی کنند. کمک به بازسازی روحیه افراد برای مدیریت هر چه‌ بهتر زندگی از اقدامات کمکی در مشاوره طلاق است.

مشاوره قبل از طلاق چند جلسه است؟

مشاوره طلاق چند جلسه است؟ جلسات مشخصی نمی‌توان برای مشاوره طلاق در نظر گرفت زیرا مشکلات هر یک از زوجین باهم متفاوت است و اقدامات و مراحلی که برای هرکدام از آن‌ها طی می‌شود، می‌تواند باهم فرق داشته باشد. بعد از مراجعه اول زوج‌ها بسته به میزان و شدت اختلافاتی که باهم دیگر دارند و به تشخیص مشاور تعداد دقیق جلسات تعیین می‌شود. اینکه مشاوره قبل از طلاق چند جلسه است می‌تواند به‌صورت آنلاین، حضوری یا تلفنی مشخص شود.

جلسات مشاوره بعد از طلاق درواقع نوعی خانواده‌ درمانی و زوج درمانی است و تعداد جلسات مشاوره طلاق آن می‌تواند در حدود 10 تا 12 جلسه باشد و بسته به توافقی که بین زوجین صورت می‌گیرد در هر هفته یک یا دو جلسه برگزار شود. مدت ‌زمانی که برای هر جلسه مشاوره قبل از طلاق در نظر گرفته می‌شود در حدود 45 تا 60 دقیقه است که در آن از مهم‌ترین مشکلاتی که زندگی زناشویی افراد را تحت تأثیر قرار داده است، گفتگو و تبادل‌ نظر می‌شود تا مشاور بتواند راهنمایی‌های لازم را در خصوص حل مشکلات آن‌ها ارائه کند.

برخی از نشانه‌ها وجود دارد که نشان می‌دهد که شما به مشاوره طلاق نیاز ضروری دارید و آن مواقعی است که شما علاقه خود را به زندگی و برنامه‌های روزانه خود از دست ‌داده باشید، تغییراتی در اشتها و عادت‌های خواب شما به وجود آمده باشد، افکاری در جهت آسیب رساندن به خود در سر داشته باشید، اهداف شغلی (مشاوره شغلی)‌ و تحصیلی شما تحت تأثیر طلاق قرار گرفته باشند، تغییرات بسیاری در خلق‌وخوی شما به وجود آمده باشد و دچار افسردگی یا عصبانیت‌های بی‌دلیل و مکرر شده باشید.

تجربه کردن این شرایط ممکن است که زندگی را برای شما و فرزندان و اطرافیانتان بسیار سخت و طاقت‌فرسا کند و در چنین مواقعی نیاز است که در جلسات مشاوره طلاق و مراحل درمانی آن شرکت کنید تا بتوانید این بحران را به بهترین شکل مدیریت کنید. وضعیت روحی و جسمی شما نقش زیادی در تعیین جلسات مشاوره برای طلاق دارد و همچنین مسائل مربوط به زندگی فرزندان بعد از طلاق از موضوعات مهم مطرح‌ شده در جلسات مشاوره طلاق است. شما عزیزان می توانید نمونه جلسه مشاوره طلاق را در کانال های مربوطه به کلینیک پیروزی ببینید.

اهمیت مشاوره طلاق چیست و چه کمکی به شما می کند؟

یک مشاور طلاق با مراجعه کنندگان همکاری می کند تا در روند طلاق به آن ها کمک کند. این می تواند شامل کار مشاوره بعد از طلاق باشد، و ممکن است شامل مشاوره پیروزی طولانی مدت برای انجام نتایج طلاق باشد. مشاوره طلاق همچنین می تواند برخی از موارد منجر به طلاق احتمالی را امتحان و اصلاح کند. یافتن یک درمانگر در یک جلسه خصوصی و یا پیگیری درمان به صورت مشاوره طلاق آنلاین امکان پذیر است.

اهمیت مشاوره طلاق چیست و چه کمکی به شما می کند؟

در بیشتر موارد، درمانگران به ندرت طلاق را توصیه می کنند; حداقل، نه آشکارا. مشاور ابتدا  با زوجینی که به دنبال طلاق هستند وارد گفتگو می شود و سعی می کند ببیند آیا هنوز هم این ازدواج نجات می یابد یا خیر. بسیار نادر است که درمانگران به صراحت پیشنهاد می کنند که زوجین حتی در یک رابطه بد و زننده باید از طلاق استفاده کنند. با این وجود مشاور سعی خواهد کرد که بهترین تصمیم را اتخاذ کند، از هر دو طرف کمک بخواهد و سعی کند ببیند آیا این ازدواج نجات می یابد یا خیر.

در جلسه مشاوره طلاق چه بگوییم ؟

جلسات مشاوره طلاق به دودسته تقسیم می‌شود و گفتگو در هر بخش از آن با دیگری متفاوت است. در جلسات مشاوره قبل از طلاق به موضوعاتی که باعث درگیری و بروز اختلاف در بین زوج‌ها شده است پرداخته می‌شود. جلسات مشاوره طلاق از اهمیت زیادی برخوردار است و هردو نفر باید در این جلسات شرکت داشته باشند تا نتیجه بهتری از آن اخذ شود. در قدم اول طرفین در مورد مشکل اصلی که باعث اختلاف و کشمکش‌های آن‌ها شده است سخن می‌گویند و روانشناس طلاق به سخنان هردو طرف گوش می‌دهد و موارد لازم باهم بررسی می‌شود.

معمولاً در این جلسات به زوج‌های جوان آموزش‌هایی در جهت رفع مشکلات و مهارت‌های زندگی داده می‌شود و آنان را تشویق می‌کنند که مشکلات خود را حل کرده و به زندگی مشترک خود بازگردند. زیرا تبعات طلاق به‌خصوص برای زوج‌هایی که دارای فرزند هستند بسیار تلخ و جبران‌ناپذیر است. صحبت کردن در جلسات مشاوره طلاق به شما کمک می‌کند که از دلایل پشت پرده رفتارهای همدیگر آگاهی پیدا کنید و تا حد زیادی بتوانید اختلافات را حل‌وفصل نمایید.

مشاوره پیروزی می‌تواند به درک بهتر احساسات شما کمک کند. در جلسات مشاوره قبل از طلاق مهارت‌های ارتباطی جدیدی را با کمک مشاور یاد می‌گیرید و می‌توانید با طرف مقابلتان ارتباط مطلوب‌تری را برقرار کنید. مشاور از یک دیدگاه بی‌طرف به موضوع نگاه می‌کند و می‌تواند راهنمای مناسبی برای شما باشد. مهم‌ترین مزیتی که مشاوره قبل از طلاق برای شما دارد، این است که می‌تواند شما را برای اخذ تصمیم درست و مناسب راهنمایی کند.

چه سؤالات در جلسات مشاوره طلاق مطرح می‌شود؟

شاید برای شما این سؤال پیش بیاید که در جلسه مشاوره طلاق چه سؤالاتی مطرح می‌شود. در این بخش به مهم‌ترین سوالات مشاوره بهزیستی برای طلاق سطح شده در این جلسه اشاره می‌شود.

 1. یکی از مهم‌ترین سوالات مشاوره طلاق که در جلسه مشاوره قبل از طلاق مطرح می‌شود این است که مشکل اصلی کجاست و چرا زوجین برای طلاق اقدام کرده‌اند و دیگر تمایلی به زندگی باهم دیگر را ندارند.
 2. احتمالاً مشاور از شما بخواهد که توصیفی از زندگی و روابط خود در این جلسه مطرح کنید.
 3. سوالات مشاوره طلاق مهم دیگری که در این جلسات مطرح می‌شود این است که آیا شما به بعد از طلاق فکر کرده‌اید و چه برنامه‌ای برای آن دارید؟
 4. اگر فرزندی دارید به زندگی او بعد جدایی خود فکر کرده و نظر او را جویا شده‌اید؟ آیا به تأثیراتی که ممکن است طلاق شما بر روی فرزندانتان داشته باشد، فکر کرده‌اید؟ آیا در مورد حضانت آن‌ها باهم به تفاهم رسیده‌اید؟ بعد از طلاق چه کسی سرپرستی آن‌ها را بر عهده خواهد داشت؟
 5. آیا به تغییراتی که از جهات مالی ممکن است در زندگی شما بعد از طلاق ایجاد شود، تدبیری اندیشیده‌اید؟
 6. آیا حاضر هستید که به زندگی سابق خود برگردید و شرایط را تغییر داده و دوباره زندگی مشترکتان را از سر بگیرید؟
 7. آیا رابطه زناشویی شما رضایت‌بخش است؟
 8. از مشاوره قبل از طلاق چه انتظاری دارید و هدف شما از مراجعه به مشاور در این مقطع زمانی چیست؟
 9. آیا حاضر هستد برای حفظ زندگی مشترک خود تغییراتی را در رفتارهای خود ایجاد کنید یا خیر؟

اصلی ترین دلایل جدایی و طلاق چیست؟

طلاق می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که در این جا به برخی از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم :

 • خیانت
 • مشکلات زناشویی
 • تفاوت های فرهنگی و شخصیتی
 • عدم توجه به نیاز های یکدیگر
 • عدم درک متقابل

انواع روش های طلاق

طلاق توافقی

این نوع طلاق ساده ترین نوع طلاق است و زمانی اتفاق می افتد که هم زن و هم مرد نظر موافقی درباره جدایی داشته باشند. هیچ کدام از آن ها دیگر تمایلی به ادامه زندگی ندارند. طلاق توافقی معمولا تحت اختیار مرد می باشد و در مقایسه با دیگر طلاق ها مشکلات بسیار کمتری را به دنبال دارد. همچنین کلینیک پیروزی جزو لیست مراکز مشاوره طلاق توافقی تهران محسوب می شود.

طلاق به درخواست مرد

این نوع طلاق کاملا از سوی مرد صورت می گیرد.

طلاق به درخواست زن

این مورد فقط در صورتی امکان پذیر است که زن حق طلاق را در زمان جاری شدن عقد از سوی مرد بگیرد.

از مشاور طلاق باید چه انتظاری داشته باشید؟

بعضی از افراد ممکن است از ترس اینکه مشاور آن ها را به عقب برگرداند، برای حضور در  جلسات مشاوره طلاق مردد هستند. آن ها همچنین ممکن است فکر کنند که درمانگر درباره آن ها قضاوت خواهد کرد. به هر حال، این چنین نیست. مشاوران طلاق آموزش می بینند که بدون تعصب گوش دهند و در هر شرایطی با شما همدلی کنند. اگر هنگام طلاق به دنبال مشاوره قبل از طلاق هستید، آن ها شما را مجبور به بررسی مجدد روابط نمی کنند.

از مشاور طلاق باید چه انتظاری داشت؟

در حقیقت، مشاور طلاق می تواند در روند طلاق از جمله تدارکات، تصمیم گیری و نتایج عاطفی از دست دادن رابطه، به هر دو طرف کمک کند. آن ها همچنین می توانند به طرفین کمک کنند تا ابزارها و مهارت های لازم برای تعریف مجدد روابط خود و همچنین تعامل سالم پس از نهایی شدن طلاق را داشته باشند. با این حال هر یک از طرفین باید یاد بگیرند که زندگی موفق و تحقق بخشیدن به زندگی خود را بعد از طلاق پیش ببرند.

حتی می توانید با مشاوره طلاق آنلاین و تلفنی با یک درمانگر در کلینیک پیروزی و کلینیک مشاوره بشری ملاقات کنید. درمان آنلاین ممکن است گزینه خوبی برای زوجین باشد که هنوز هم باید برای حل مسائل در روابط خود وقت بگذارند.

در مشاوره طلاق چه می گویند؟

شاید برای شما هم سوال شده باشد در مشاوره طلاق توافقی چه بگوییم، درمانگران عموماً منابع بزرگی هستند که به محرمانه قسم خورده اند ; این بدان معناست که هرچه در مورد دلایل طلاق صحبت می کنید، مانند راز باقی می ماند. فایده مشاوره طلاق از صحبت کردن صادقانه و با اندیشه در مورد افکار، احساسات و چالش های شما ناشی می شود.

در مشاوره طلاق چه چیزی گفته می شود؟

مشاوره پیروزی آنلاین یا تلفنی کلینیک پیروزی نیز می تواند ابزار مفیدی برای کسانی باشد که در یک روش درمانی حضوری احساس ناراحتی می کنند. به عنوان مثال، کسانی که با اضطراب اجتماعی دست و پنجه نرم می کنند، ممکن است در انجام جلسات درمانی، در آسایش خانه خود راحت باشند.

مشاور طلاق یک درمانگر خبره است که به زوج هایی که قصد طلاق را دارند کمک می کند. آنها در جدایی و طلاق ازدواج به دو مفهوم عاطفی و ملموس بسیار آشنا و با تجربه هستند. این می تواند شامل مشاوره قبل و بعد از طلاق باشد، و ممکن است شامل مشاوره طولانی مدت برای انجام نتایج طلاق باشد.

آنها ممکن است در یک محیط خصوصی، در یک مرکز مشاوره قبل از طلاق کار کنند، یا ممکن است به صورت مشاوره مشاوره طلاق آنلاین و حضوری در تهران تمرین کنند. آن‌ها برای کمک به ارائه بهترین نتیجه طلاق ممکن هستند، و می‌توانند توصیه‌ها و استراتژی‌هایی برای انجام این کار ارائه دهند. یک مشاور طلاق جلساتی را با زوجین برگزار می کند تا دلایل طلاق آنها را به درستی درک کند و وضعیت را ارزیابی کند. اگر در طول مشاوره برای طلاق، مشاور به زوج کمک کند تا بفهمند طلاق بهترین گزینه است، او از زوجین در طول فرآیند طلاق حمایت می‌کند – تدارکات، تصمیم‌گیری و انتقال، به آنها کمک می‌کند زندگی فردی خود را بعد از طلاق از نو شروع کنند. همچنین زوجین می توانند مشاوره فردی نیز دریافت نمایند.

مشاوران طلاق می توانند از طریق بحث، آموزش مهارت های مقابله ای، بهبود مراقبت از خود، راهنمایی در توسعه یک برنامه زندگی جدید و موارد دیگر به افراد کمک کنند. بنابراین، هنگام انتخاب یک مشاور طلاق، در نظر داشته باشید که به چه نوع اهدافی امیدوار هستید برسید. برای یافتن یک درمانگر طلاق خوب، قطعاً باید به دنبال فردی باشید که در طلاق تخصص داشته باشد. چه به صورت آنلاین مشاوره قبل از طلاق دریافت کنید و چه در منطقه خود، می توانید مطمئن باشید که تمام درمانگران طلاق در موضوعات مرتبط با طلاق ازدواج و جدایی مهارت دارند.

انواع مشاوره طلاق چیست؟

مشاوره طلاق گاهی بین مشاوره طلاق و مشاوره پس از طلاق تقسیم می شود. مشاوره قبل از طلاق از جهات مختلفی قابل استفاده است. برخی از زوجین ممکن است تصمیم بگیرند که در تصمیم نهایی برای طلاق در آن شرکت کنند. مشاور می تواند به هر دو طرف کمک کند تا از نظر همه نظر در مورد آنچه می خواهند بحث کنند. مشاوره قبل از طلاق همچنین می تواند به زوجین کمک کند تا یاد بگیرند که چگونه در طی مراحل طلاق ارتباط برقرار کنند. هدف این است که هر دو طرف بتوانند با یکدیگر کنار بیایند.

انواع مشاوره طلاق چه مواردی هستند؟

مشاوره قبل از طلاق

مشاوره طلاق قبل از طلاق برای زوجینی که فرزند دارند بسیار مفید است. در مورد چگونگی تأثیر طلاق عاطفی و طلاق رسمی در خانواده می تواند نگرانی های بسیاری وجود داشته باشد. مشاوران می توانند در مورد طلاق زوجین به بحث و گفتگو بپردازند و تصمیم بگیرند که چه موقع فرزندان را در مورد آن مطلع کنند و چگونه مسائل خود را برای آن ها توضیح دهند. این می تواند به کاهش اثرات آسیب زای احتمالی که طلاق در کودکان بوجود می آورد، کمک کند.

گذشته از اینکه فقط نحوه اطلاع رسانی به کودکان را بفهمیم، مشاوره طلاق همچنین می تواند به زوجین کمک کند تا در مورد نحوه اطلاع به اعضای خانواده، دوستان و سایر علاقه مندان کمک کند. علاوه بر این، مشاوره قبل از طلاق می تواند به زوجین کمک کند تا سایر تدارکات را مرتب کنند، مانند اینکه در یک تجارت یا اموال مشترک هستند. حتی بیشتر، این روند به طرفین کمک می کند تا درباره احساسات و عواطفی که ممکن است داشته باشند، بحث کنند.

مشاوره پس از طلاق چیست؟

گزینه دیگر مشاوره پس از طلاق است. با این حال، می تواند علاوه بر مشاوره طلاق نیز مورد استفاده قرار گیرد. بیشتر اوقات، مردم هنگامی که با روند طلاق و تلاش برای آسانتر کردن روند کار دست و پنجه نرم می کنند، این امر را جستجو می کنند. از این گذشته، روند طلاق پایان یک رابطه طولانی مدت است. تعریف مجدد رابطه خود پس از آن برای دو نفر ممکن است دشوار باشد. غالباً احساسات زیادی برای هر طرف برای مرتب کردن وجود دارد. مشاوره پس از طلاق می تواند با یک مشاور آموزش دیده فضای خنثی ایجاد کند، جایی که طرفین می توانند صحبت کنند و اوضاع را بهبود بخشند. همچنین به طرفین فرصت می دهد تا درباره احساسات خود بحث کنند. این روند می تواند به طرفین کمک کند تا ارتباطات خود را بهبود بخشند، با تعامل مدنی تر و همسری بهتر همکاری کنند.

لازم به ذکر است که مشاوره قبل و بعد از طلاق می تواند به صورت یک جفت یا به صورت جداگانه انجام شود. در برخی موارد، دو طرف طلاق ممکن است برای بحث و گفتگو به آن فضای نیاز داشته باشند. در موارد دیگر، ممکن است یک یا هر دو طرف به مشاوره برای طلاق بپردازند تا از این طریق درباره احساسات خود صحبت کنند و هویت خود را بعد از طلاق دریابند. این امر به ویژه در مورد افراد مطلقه پس از روابط بسیار طولانی مدت صادق است.

مزایای مشاوره طلاق چیست؟

مشاوره طلاق می تواند مزایای زیر را برای شما فراهم کند:

مزایای مشاوره طلاق

 • تکنیک هایی برای مدیریت بهتر احساسات منفی و برطرف کردن تعارضات (که اگر فرزندان خود را به عنوان همدرد داشته باشید) از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 • راهنمایی را به عنوان گزینه طلاق در نظر بگیرید و در مورد آینده ازدواج خود تصمیم بگیرید (اگر هنوز تصمیمی نگرفته اید)
 • زمان رسیدگی به مسائل حل نشده قبل از راه های جداگانه و فراهم کردن پایه ای مثبت برای شروع فصل بعدی زندگی
 • این شانس برای درک بهتر چه چیزی در روابط نادرست است و چگونگی یادگیری از آن برای موفقیت بیشتر در روابط آینده
 • چشم انداز بیرونی برای اطمینان از شنیده شدن هر دو طرف از مسائل و اینکه هیچ کس احساس نمی کند که انگار نظرات و احساسات آن ها از اهمیت کمتری برخوردار است.
 • مشاوره طلاق در درک این موضوع که زندگی پس از طلاق ادامه می یابد و نکاتی برای انتقال به زندگی جدید جدید دارد، کمک می کند.

خدمات تخصصی مرکز مشاوره طلاق کلینیک پیروزی در تهران

هنگامی که شما نیاز به مشاوره برای طلاق دارید، به خودتان مدیون هستید که ببینید چه چیزی می تواند به شما کمک کرده و بهترین تصمیم را بگیرید. واسطه گری و همکاری بخشی از فرایند ضروری است و همچنین به انتقال نقش های تازه کار شما به چیزی که همه با آن زندگی می کنند کمک خواهد کرد.

خدمات تخصصی مرکز مشاوره طلاق کلینیک پیروزی

با مشاوره قبل طلاق مناسب می توانید بدون نیاز به درگیری در دادگاه و بدون ناراحت کردن بچه ها و خودتان با هم کنار بیایید. وقتی یاد می گیرید که چگونه با یکدیگر صحبت کنید و احساسات خود را پردازش کنید، می توانید با آرامش مشترک زندگی کنید و به جلو بروید.

اگر به مشاوره خانواده و مشاوره طلاق نیاز دارید، می توانید به کلینیک پیروزی اعتماد کنید. آن ها مشاوران مجاز و متخصص را تهیه کرده اند که آماده و مایل به کمک به شما هستند. این یک همکاری آنلاین، تلفنی و حضوری است، به این معنی که می توانید با یک مشاور در محل کار یا هر کجا که احساس راحتی کنید، صحبت کنید. در مورد درمان آنلاین و تلفنی، در مقایسه با درمان حضوری، تنوع و تطبیق پذیری بسیار بیشتری وجود دارد.

بهترین مشاوره طلاق را در کلنیک پیروزی تجربه کنید

انجام مشاوره در مرکز مشاوره قبل از طلاق مراحلی دارد که سبب می شود که :

 • شما در طول برگذاری جلسات طلاق دیگر دچار ابهام نشوید
 • تصمیم گیری های صحیح داشته باشید
 • دیدتان نسبت به مسائل زناشویی تغییر کند
 • و…

بهترین مشاوره طلاق را در کلنیک پیروزی تجربه کنید

این درست است که این مشاوره در طلاق توافقی اجباری می باشد ولی ما به شما این پیشنهاد را می دهیم که حتما قبل از هر نوع طلاقی با مشاوره پیروزی برای وقت مشاوره طلاق تماس حاصل فرمایید یا اگر برایتان مقدور نیست به صورت آنلاین با این مراکز ارتباط برقرار نمایید تا بتوانید در آخر یک تصمیم درست برای زندگی مشترکتان بگیرید.

هزینه مشاوره طلاق

با توجه به اینکه اکثر مشاوران زوج حرفه ای جلسات 60 دقیقه ای را برای زوجین ارائه می دهند، این بدان معناست که برای هر جلسه مشاوره طلاق زوجین یک ساعت اتخاذ گردد. در این مدت شما می توانید از دانش متخصصین مشاور برخوردار شوید. اما هزینه های مشاورین متفاوت است. همچنین به یاد داشته باشید که به بیش از یک جلسه نیاز دارید. در عمل مشاوره قبل از طلاق زوجین، ما معمولاً توصیه می کنم که زوج ها حداقل 3 ماه از درمان مداوم یا 12 هفته استفاده کنند. این به ما فرصت کافی می دهد تا ما فرصت های کافی برای کشف مبارزات روابط شما و تلاش برای یافتن راه حل داشته باشیم.

البته هزینه مشاوره زوجین بسته به موقعیت مکانی، سطح تجربه، نوع مشاور و سایر عوامل به میزان زیادی متفاوت است. شما عزیزان می توانید برای آگاهی از آخرین هزینه مشاوره طلاق و تعیین وقت مشاوره طلاق کلینیک پیروزی، با شماره تلفن های درج شده تماس حاصل نموده و از وضعیت قیمت ها آگاه شوید.

اما آیا واقعاً به مشاوره قبل از طلاق نیاز دارم؟

احتمالا. اگر مطمئن نیستید که آیا مشاوره برای طلاق برای شما مناسب است، نشانه هایی وجود دارد که می تواند شما را در مسیر درست راهنمایی کند. به طور خاص، علائم هشدار دهنده ای وجود دارد که ممکن است نشان دهد شما به کمک حرفه ای نیاز دارید. این علائم از خفیف تا شدید متغیر است، و اگرچه همه افراد منحصربه‌فرد هستند، اما اینها نشانه‌های رایجی هستند که باید هنگام درخواست طلاق درمانی در نظر بگیرید.

 • مشکلات به خواب رفتن یا خواب ماندن در طول شب
 • بیزاری از خود یا احساس ناامیدی
 • احساس بی ارزشی برای عشق یا شادی
 • کاهش یا افزایش وزن ناگهانی و چشمگیر
 • گوشه گیری و انزوای اجتماعی
 • از دست دادن علاقه به فعالیت هایی که قبلاً از آنها لذت می بردید
 • خشم و عصبانیت غیر قابل کنترل
 • افسردگی مزمن
 • افکار و تلاش برای خودکشی

اضطراب یا نگرانی بیش از حد که در توانایی شما برای انجام فعالیت های روزمره اختلال ایجاد می کند.

برای کسانی که در جستجوی کمک حضوری تردید دارند، یک پلتفرم مرکز مشاوره طلاق تلفنی و آنلاین در تهران می‌تواند منبع فوق‌العاده‌ای برای درمان خصوصی و آنلاین باشد که می‌تواند طلاق را کمی آسان‌تر کند. همچنین زمانی که برنامه جدید خود را مدیریت می کنید و شاید ترتیبات زندگی را جدا می کنید، می تواند راحت باشد. بدون نیاز به برنامه ریزی برای زمان سفر، شما و شریک سابقتان می توانید با موانع کمتر به دنبال کمکی باشید که نیاز دارید. اگر به مشاوره طلاق علاقه مند هستید، راه های مختلفی برای انجام آن وجود دارد. اگر با سبک زندگی و برنامه شما مطابقت دارد، حتی می توانید با یک درمانگر به صورت آنلاین ملاقات کنید. مشاوره طلاق آنلاین ممکن است گزینه خوبی برای زوج‌های پرمشغله‌ای باشد که در مناطق دورافتاده زندگی می‌کنند یا برای رفت‌وآمد با مشکل مواجه هستند.

روش‌های رایجی که در مشاوره طلاق مورد استفاده قرار می‌گیرند؟

در مشاوره طلاق از چندین تکنیک برای کمک به زوج‌ها برای حل مسائل زناشویی یا خاتمه رابطه بعد از طلاق استفاده می‌کنند. از جمله این تکنیک‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

روش‌های رایجی که در مشاوره طلاق مورد استفاده قرار می‌گیرند؟

درمان شناختی رفتاری

CBT یا درمان شناختی رفتاری برای رسیدن به اهداف خاص به منظور کمک به زوج‌هایی که با اختلافات زناشویی دست‌وپنجه نرم می‌کنند استفاده می‌شود. در رابطه با زوج‌هایی که تصمیم قطعی برای طلاق گرفته‌اند نیز از این تکنیک استفاده در مشاوره قبل طلاق می‌شود تا طرفین بتوانند طرز فکر، احساس یا رفتار خود را تغییر دهند. زمانی که این نوع درمان توسط یک روانشناسی طلاق حرفه‌ای و باتجربه انجام گیرد در تنظیم انتظارات زوجین از یکدیگر و یا رفع کمبود محبت و صمیمیت بینشان بسیار موثر واقع خواهد شد.

رابطه درمانی ایماگو

زوج درمانی ایماگو در جلسات مشاوره طلاق به زوجین کمک می‌کند تا با ایجاد ارتباطات قوی‌تر، تعارضات و کشمکش‌های بین یکدیگر را حل کنند. مخترعان این روش یعنی دکتر هارویل هندریکس و همسرش دکتر هلن لاکلی هانت دریافتند که زخم‌های دوران کودکی همچنان تا بزرگسالی زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این زخم‌ها، از جمله حس غفلت و احساس رها شدن، از جمله مسائل اساسی هستند که به تعارضات زناشویی کمک می‌کنند. روش زوج درمانی ایماگو به زوج‌ها کمک می‌کند تا از رنج و مشکلات گذشته را حل کرده و دید منفی، سرزنش و انتقاد از شریک زندگی خود را کنار گذاشته و درک و همدلی را بیشتر کنند. روش‌هایی چون روش گاتمن و درمان متمرکز بر راه‌حل از دیگر متدهای مورد استفاده در مشاوره طلاق با کمک روانشناس طلاق می‌باشد.

هر چند طلاق یکی از سخت‌ترین و تلخ‌ترین اتفاقاتی است که در زندگی هر شخصی ممکن است رخ دهد ولی گاها بهترین و تنهاترین راه برای خلاصی از مشکلات یک زندگی زناشوئی است، در صورتی که در این مسیر از کمک‌های مشاوره طلاق بهره ببرید قطعا از بروز برخی عوارض ناخواسته بعد از جدایی در امان خواهید ماند.

سوالات مشاوره طلاق

آیا مشاوره طلاق می تواند اوضاع را بدتر کند؟

اگرچه افراد به دنبال راه حلی برای رفع مشکلات خود می روند، اگر درست انجام نشود، ممکن است درمان اوضاع را بدتر کند. عوامل مختلفی وجود دارد که موفقیت مشاوره در ازدواج را تعیین می کند. روش های مختلفی وجود دارد که طلاق می تواند همه افراد را تحت تأثیر قرار دهد : زوج و حتی فرزندان والدین مطلقه. درمانگرانی که فاقد حرفه و تخصص و نداشتن مشاوره قبل از ازدواج هستند می توانند اوضاع را برای زوجینی که مشاوره طلاق را انتخاب می کنند، بدتر کند. درمان خوب باید در جهت تضمین بهترین ها برای هر دو طرف انجام شود، نه اینکه عیب های یک شریک بر دیگری را تشدید کند. صحبت جداگانه با درمانگران ممکن است بر نتیجه مشاوره قبل طلاق تأثیر بگذارد زیرا ممکن است درمانگران نتوانند وضعیت را از زوایای مختلف مناسب ارزیابی کنند.

نشانه هایی که باید طلاق بگیرید چیست؟

تصمیم به طلاق هرگز آسان نیست، به خصوص اگر تلاش و وقت زیادی را صرف زندگی کرده باشید. هنگامی که کودکان درگیر هستند، ممکن است همه چیز مشکل برانگیز به نظر برسد. قبل از تصمیم گیری نهایی، ممکن است پیدا کردن یک درمانگر برای گفتگو در مورد وضعیت شما، به صورت جداگانه یا با همسرتان، مفید باشد. حتی اگر تصمیم دارید طلاق را پشت سر بگذارید، مشاوره طلاق ابزاری عالی برای اطمینان از  تصمیم درست برای طلاق است.

میزان موفقیت مشاوره در طلاق چیست؟

هدف از این مشاوره طلاق ها از جمله مشاورلاق تهران ، کمک به زوجین برای درک و بهبود پاسخ های عاطفی خود در رابطه با مسائل مربوط به ازدواجشان است. و این هدف در کمک به آن ها برای درک بهتر از یکدیگر است. پس از مشاوره میزان موفقیت زندگی زوجین به حدود 70٪ برسد. توجه به این نکته مهم است که یکی از بزرگترین عواملی که تعیین می کند مشاوره طلاق چگونه معلوم می شود مشاوره قبل طلاق است. وقتی زوج ها زود هنگام به دنبال مشاور طلاق هستند، شانس موفقیت بیشتر است.

مشاوره طلاق برای هر شخص یا زوجی سابق که طلاق می گیرند، مزایای بسیاری را ارائه می دهد. این کمک می کند تا دو نفر  که در یک وضعیت دشوار هستند، با یک شخص ثالث خنثی ارتباط برقرار کرده تا در فرآیند طلاق آن ها را راهنمایی کند. این می تواند به هر فردی که ممکن است با اثرات عاطفی این تغییر دست و پنجه نرم کند، کمک کند. مشاوران طلاق در کلینیک پیروزی می توانند به افراد از طریق بحث، آموزش مهارت های مقابله، بهبود مراقبت از خود، راهنمایی در تهیه یک برنامه جدید زندگی کمک کنند. همجنین می توانید برای دانستن بیشتر در این مورد نظرات در مورد روش دکتر هندریکس را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button